Jūs esate čia

Filmas „Avinėlio vartai“

Šių metų sausio 23 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre buvo rodomas kino režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Avinėlio vartai“. Filmo pristatyme dalyvavo ir filmo  idėjos autorius brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis.

„Avinėlio vartai“ – tai dokumentinis filmas apie Krikšto  sakramentą, jo esmę, skirtingus išgyvenimus priėmus šį sakramentą, bei Krikšto sakramento skirtingas apeigas skirtingose tradicijose.

Šis susitikimas prasidėjo nuo filmo peržiūros, po filmo idėjos autorius papasakojo apie pačią idėją, kaip ji gimė, apie filmo kūrimą, kur jis buvo filmuotas ir kiek ilgai tai truko, kiek daug teko investuoti, kad filmą galėtų išvysti žiūrovai. Brolis Gediminas dalijosi mintimis ne tik apie filmo kūrimą, bet ir apie patį Krikštą, jo esmę ir reikšmę. Taip pat atsakė žiūrovams į  iškilusius klausimus.

Taip prasmingai praleidę penktadienio vakarą, buvome priversti dar kartą permąstyti daugelį dalykų, ne tik apie Krikšto sakramento kilmę, bet kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, koks Krikšto vaidmuo mūsų gyvenime, kas mus įkvepia būti geresniais katalikais ir geresniais žmonėmis.

Paulina Stravinskaitė

Tags: