Jūs esate čia

Lietuvos Jaunimo dienų atgarsiai: Prienų jaunimo įspūdžiai

 

Ką tik pasibaigė Lietuvos jaunimo dienos, kurios tapo didele švente ne tik Lietuvos jaunimui, bet ir visiems Lietuvos ir netgi Pasaulio tikintiesiems. Šioje šventėje dalyvavo nemažas būrys ir Prienų atstovų. Dalis jaunuolių pasiryžo tarnystei ir savanoriavo visų jaunimo dienų metu ir netgi savo tarnystę pradėjo likus kelioms dienoms iki dalyvių atvykimo į Vilnių. Kiti dalyvavo ir džiaugėsi organizatorių įdėtu darbu ir sukurta nuostabia švente. Dar dalis parapijiečių atvyko į beatifikacijos iškilmę, kuri ne tik tapo Lietuvos jaunimo dienų pagrindiniu akcentu, bet sukvietė tikinčiuosius iš visos Lietuvos bei užsienio šalių.

 Jau aštuntą kartą vykusios Lietuvos jaunimo dienos skelbė „Tiesa padarys jus laisvus“, tad visų jaunimo dienų metu gilinomės, kas yra tiesa ir laisvė, kaip jos susiję tarpusavyje, ką reiškia būti laisvu ir teisiu. Daugybė teminių užsiėmimų leido kiekvienam atrasti labiausiai rūpimą klausiimą ir ieškoti atsakymo į jį. Visų jaunimo dienų metu vykusi nenutrūkstanti adoracija leido bet kuriuo metu ateiti susitikti su Jėzumi, gailestingumo vakaras kvietė atsiprašyti, koncertas leido pasilinksminti, fiesta kvietė išbandyti tiek daug naujų veiklų, kad tam neužteko laiko, o viską vainikavusios beatifikacijos Šv. Mišios leido pajusti ir išgyventi bendrystę.

Savanorystės patirtis leido matyti renginio užkulsius, kvietė tarnauti, kaip giedama šių metų Lietuvos jaunimo dienų himne: „Ištiesk rankas ir pradėk tarnaut“.

Pasibaigus šiai didelei šventei, jaunimas dlijasi savo įspūdžiais, tuo, kas labiausiai įsiminė:

Dalyvių mintys:

„Man labai didelį įspūdį paliko ten dalyvavusio jaunimo gera nuotaika, galbūt net per didelis teminių užsiėmimų ir veiklų fiestos metu pasirinkimas, nes norėjosi nueiti visur, bet tam neužteko laiko, tad teko pasirinkti. Tai buvo nuostabus renginys, labai didelis ačiū organizatoriams ir savanoriams už tai, kad Lietuvos jaunimo dienos įvyko ir buvo galima džiaugtis išgyvenant bendrystę su tokia minia žmonių.“

Agnė

„Pirmą dieną man labai patiko, kad atidarymo metu per koncertą atlikėjai pasakydavo savo liudijimą. Taip pat patiko ir koncertai bei išpažintis ir sąžinės sąskaita. Dar labai patiko fiesta, per kurią žaidžiau frizbį (lėkščiasvydį) ir buvo galima pasidaryti paveiksliukus bei klauptukus ir juos dekoruoti. Įsiminė Šv. Mišios, per kurias Teofilius Matulionis buvo paskelbtas palaimintuoju ir ypač įstrigo momentas, kai buvo pirmą kartą atidengtas jo paveikslas.“

Emilis

„Man viskas labai patiko. Labiausiai patiko maistas, nes duodavo daug ir skaniai pavalgyti!!! Patiko koncertas ir kad jame dalyvavo įžymūs Lietuvos žmonės. Patiko susitaikinimo vakaras, nes buvo galimybė atlikti išpažintį prieš sekmadienio Šv. Mišias. Čia gal tai, kas labiausiai įstrigo.“

Adas

Savanorių mintys Lietuvos jaunimo dienoms pasibaigus...

„Džiaugiuosi, kad vykau į tokį renginį kaip savanorė. Buvo daug emocijų, patyrimų... sunkoka būtų viską nupasakot... Manau, kiekvienas savaip išgyvenom viską per šį renginį. Dievas veda kiekvieną skirtingai. Labai patiko paskutinis vakaras su savanoriais. Jo metu pajaučiau, koks jaunimas gali būti vieningas ir kiek daug galime padaryti, nors esame visi skirtingi. Tikrai norėčiau dar kartą savanoriauti!“

Marija

„Mna tai labai patiko, visi buvo draugiški ir padėdavo vienas kitam. Tikrai savanoriaučiau ir dar kartą.“

Justina

„Man labiausiai patiko „cirkuliuot“ žmones (jiems vadovaut, paskyti, kur reikia eit ir panašiai) ir labai patiko per Šv. Mišias sakyt, kad negalima išeit ar pro ten praeit (per beatifikacijos iškilmę katedros aikštėje), taip pat patiko būti centre visur, kur buvau. Savanorystės patirtimi džiaugiuosi, nes padėjo mokytis dirbti su kitais, pajusti kaip organizuojami tokio masto renginiai. Labai norėčiau dar kartą savanoriaut, kad tik būtų naudingai praleistas laikas ir dar tai kitiems teiktų džiaugsmą, tai iš viso labai nuostabi savanorystė būtų.“

Laurynas

„Man labai patiko naujos patirtys. Susipažinti su įdomiais žmonėmis, ypač, kariais. Patiko dalinti maistą, matyti žmonių šypsenas, girdėti padėkas. Kitą kartą kai kuriuos dalykus daryčiau kitaip, bet labai norėčiau savanoriauti dar kartą.“

Jovita

„Man labiausiai įstrigo tai, kad savanoriai padėjo vieni kitiems, jeigu jų paprašydavai pagalbos ir dėl to galima džiaugtis, kad mes tiek daug nuveikėm kartu. Aš džiaugiuosi, kad patekau tarp savanorių, nes man tai buvo pirmas kartas, kai prisidėjau prie tokio didelio renginio ir galėjau pabendrauti su tikrai nuostabiais žmonėmis. Tikria norėčiau dar kartą savanoriaut, nes tokiu atveju galėsiu padėti kitiems ir sustikiti su įdomiais žmonėmis.“

Pijus

„Man labiausiai įstrigo maisto kiekis sandėliuose. Patiko ir paskutinis vakaras su savanoriais, taip pat visa savanorystės patirtis. Taip pat pamačiau, kiek yra daug darbo ruošiantis tokiam renginiui, kurį turi nudirbti savanoriai ir visa organizatorių komanda. Žinoma, norėčiau ir tikiuosi, kad galimybė vėl savanoriauti greitai pasitaikys. Labai patiko.“

Lukas

Taigi, išgyvenę bendrystę ir didelį džiaugsmą, pavargę fiziškai, bet pailsėję dvasiškai, pasisėmę naujų patirčių, minčių, išgyvenimų, pamatę, kiek daug tikinčio jaunimo yra Lietuvoje grįžtame į savo kasdieninę aplinką šiek tiek kitokie ir ne visai kasdieniški. Suprantame, kad nesame vieni, o kartu galime labai daug.

 

Paulina

 

Tags: