Vyko renginiai skirti pasiruošimui Pasaulio Jaunimo dienoms

Kovo 6 d. Prienų parapijos jaunimas, besiruošiantis vykti į Pasaulio jaunimo dienas, organizavo Kaziuko mugę, piešinių parodos atidarymą bei koncertą, skirtą šv. Kazimiero garbei. Jau nuo ankstyvo ryto aplink bažnyčią buvo girdimas šurmulys – tai jaunimas ruošėsi mugei. Mugės metu buvo galima įsigyti rankų darbo papuošalų, naminių keksiukų, medaus, kitų skanumynų. Kiekvienas galėjo rasti mielą smulkmeną tiek sau, tiek savo artimiesiems.
Pasibaigus 10 val. šv. Mišioms, šventė persikėlė į parapijos namus. Pirmiausia, čia vyko piešinių parodos „Pasivaikščiojimas Vilniaus senamiestyje“ atidarymas. Atidarymo pradžioje buvo skaitoma, iš Prienų krašto kilusios poetės Marijos Katiliūtės – Lacrimos, poezija. Po to trumpai pristatyta parodos idėja bei tematika, linkint kiekvienam atrasti mielą ir gražų Vilniaus senamiesčio vaizdą.
     Po trumpo parodos atidarymo vyko koncertas, skirtas šv. Kazimierui. Koncerto metu skambėjo klasikinės muzikos kūriniai, kuriuos atliko Prienų jaunimas. Čia buvo galima išgirsti pianino, gitaros, smuiko, akordeono skleidžiamus garsus, pamatyti kaip pianinu atliekamas kūrinys grojant keturiomis rankomis, kai vienu metu groja du atlikėjai. Koncertavo moksleiviai, kurie ne tik mokosi meno mokykloje, bet ir yra tapę laureatais įvairiuose konkursuose, tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Taip pat koncerto metu buvo skaitoma poezija. Žinoma, užmirštas neliko ir šv. Kazimieras – Lietuvos bei jaunimo globėjas. Girdėjome ne tik cituojamas jo mintis, bet ir trumpai susipažinome su jo biografija. Koncerto metu buvo sveikinami Kazimierai, Kaziai ir Kazytės, jiems skirtas muzikinis pasirodymas. Nebuvo užmiršta ir artėjanti mūsų valstybės šventė - Kovo 11-oji. Paminint šią dieną, girdėjome tėvynei skirtą eilėraštį. Koncerto metu savo mintimis dalijosi ir Prienų parapijos klebonas. Koncertui pasibaigus visi kartu, tiek žiūrovai, tiek atlikėjai bei organizatoriai, gėrėme arbatą, vaišinomės skanėstais bei dalijomės ką tik patirtais įspūdžiais.
     Šių renginių metu, buvo renkamos aukos, skirtos paremti Prienų jaunimui, vyksiančiam į Pasaulio Jaunimo dienas, tad dėkojame visiems palaikiusiems šią iniciatyvą, prisidėjusiems prie jos įgyvendinimo ir buvusiems kartu!
     Paulina